Analiza Quantum
Elbionic tel. 787-611-929
Analiza stanu zdrowia - Dolny Śląsk e-mail: elbionic@wp.pl

Mikroskopowa analiza żywej kropli krwi

Badanie żywej kropli krwi jest techniką badawczą, dzięki której możemy ocenić umiejętności organizmu do utrzymania wewnętrznej stabilności, zwanej homeostazą. Warunkiem dobrego zdrowia i samopoczucia jest bowiem utrzymanie parametrów krwi na odpowiednim poziomie, w obrazie krwi nie powinno być widocznych żadnych patologii, które jednak bardzo często w nim niestety występują.

Dzięki analizie tego rodzaju jesteśmy w stanie potwierdzić bądź wykluczyć obecność w obrazie krwi takich elementów jak:

 • białka pokarmowe,
 • białka pasożytów,
 • grzyby,
 • metale ciężkie,
 • kryształ kwasu moczowego,
 • kryształy soli fosforanowo-wapniowych,
 • cholesterol LDL i HDL,


 • jak również ocenić:

  • uszkodzenia erytrocytów (czyli czerwonych krwinek)
  • agregację i rulonizację erytrocytów,
  • zjawisko zakwaszenia organizmu,
  • występowanie w organizmie niedoborów mineralnych (UWAGA! szczegółowy obraz tego, jakich witamin i minerałów brakuje w organizmie można uzyskać już podczas tej samej wizyty, jeśli zdecyduje się na analizę urządzeniem Quantum),
  • występowanie zaburzeń hormonalnych,
  • kondycję leukocytów (czyli krwinek białych), które są odpowiedzialne za funkcjonowanie układu odpornościowego.

  Badanie jest niemal bezbolesne i polega na pobraniu kropli krwi z palca przy użyciu takich samych nakłuwaczy jak przy badaniu poziomu cukru. Oczywiście wszelkie materiały potrzebne nam do wykonania takiego nakłucia są jednorazowe i sterylne w dbałości o zdrowie i dobro klienta.

  Po dokonaniu pobrania, kropla krwi umieszczana jest na szkiełku, a następnie pod obiektywem mikroskopu, gdzie zostaje poddana obserwacji i szczegółowej analizie. Dołączona do mikroskopu kamera pozwala na obserwacje krwi na ekranie komputera, nie tylko osobie przeprowadzającej badanie, ale także klientowi.

  Czas trwania badania to zwykle ok. 30-45 minut, ale wszystko zależy tu od indywidualnych potrzeb klienta. W przypadku zaistnienia takiej potrzeby czas ten zostaje wydłużony i jest dostosowywany do danego przypadku. Staramy się, aby nasze analizy były jak najbardziej kompleksowe w związku z czym nie przestrzegamy rygorystycznie podanych ram czasowych a raczej są one orientacyjne. W trakcie analizy przeprowadzamy rozmowę na temat stanu badanego organizmu oraz wyjaśniamy na bieżąco zauważone zjawiska.

  Zastrzegamy prawo do odmowy wykonania analizy kropli krwi osobom cierpiącym na hemofilię czy mającym problemy z krzepliwością krwi.

  Jak dobrze i kompleksowo przygotować się do badania?

  1. Wstrzymać się od spożywania alkoholu na co najmniej 24 godziny przed badaniem.
  2. Nie pić kawy w dniu badania.
  3. Dwie godziny przed badaniem nie spożywać żadnych posiłków.
  4. Około pół godziny przed badaniem wypić około 2 szklanki wody niegazowanej, wtedy obraz krwi będzie bardziej czytelny.
  Przestrzeganie wszystkich czterech podanych tutaj punktów jest gwarancją otrzymania jak najbardziej rzetelnego obrazu analizy.

  Badanie kropli krwi u dzieci

  W przypadku wykonywania analizy u dzieci przeprowadzamy z nimi krótką, miłą, dostosowaną do ich wieku rozmowę na temat tego, w jaki sposób pobieramy próbkę oraz jak działa nakłuwacz. Podczas takiej rozmowy oczywiście uspokajamy dziecko, staramy się je zrelaksować, gdyż mamy świadomość, że stres oraz nerwy związane z badaniem nie są dobre dla jego zdrowia i samopoczucia, jak również mają bezpośredni wpływ na obraz krwi, mogąc go w bardzo dużym stopniu zafafałszować.

  Dokładamy wszelkich starań, aby dziecko czuło się komfortowo przez cały czas trwania analizy, jednocześnie zaciekawiając je opowieścią na temat roli krwi w organizmie. Przez cały czas trwania badania odpowiadamy na wszelkie pytania dzieci i rodziców oraz ewentualne wątpliwości, które w trakcie jego przeprowadzania się pojawią.

  Po pierwszej takiej wizycie dziecko jest już spokojniejsze jak i podczas kolejnych i niejednokrotnie z chęcią i zaciekawieniem obserwuje własny obraz krwi.

  Oczywiście istnieje możliwość wykonania nakłucia przez rodziców dziecka bądź jego prawnych opiekunów.

  Przygotowanie do badania w przypadku dzieci jest takie samo, jak w przypadku osób dorosłych.

Godziny pracy

godziny analiz, ustalane są po wcześniejszym kontakcie telefonicznym